Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

Penselgatan 6

Kvillebäcken, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41,5 m²
    Våning
    3 av 10, hiss finns
    Avgift
    3 753 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
2015
Förening
HSB BRF Umbra i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
48 072 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna välplanerade etta med en soldränkt balkong om cirka 11 kvm. Här kombineras stilrent utförande med smarta lösningar och en generös balkong som gör det lätt att trivas. Läget på centrala Hisingen, endast ett stenkast från Vågmästareplatsen och Hjalmar Brantingsplatsen, ger dig nära till ett brett utbud av service såsom affärer, restauranger, saluhall, apotek och butiker. I området finns även flera träningsmöjligheter som Lundbybadet, Nordic Wellness och Friskis & Svettis – alla inom gångavstånd. För den som uppskattar grönska ligger Flunsåsparken, Ramberget och Keillers Park i närheten. Kommunikationerna till centrala Göteborg är utmärkta och tar dig in till city på bara några minuter, dygnet runt. Med flera nybyggen och förändringar i området är detta en mycket attraktiv del av Göteborg.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Umbra i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling