Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Gustaf Dalénsgatan 18, vån 5

Kvillebäcken, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 690 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    34,5 m²
    Våning
    5 av 7, hiss finns
    Avgift
    3 113 kr/mån
    Driftkostnad
    3 050 kr/år

Byggår
2018
Förening
HSB BRF Cinnober i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
48 986 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna stilrena och moderna etta från 2018 med ett oslagbart läge i föreningen. Föreningens högst belägna etta med fri utsikt mot väster, generöst ljusinsläpp och ett insynskyddat läge. Genomgående planlösning med öppna ytor ger flexibla möbleringsmöjligheter. Det moderna Marbodalköket erbjuder gott om förvaring med skåp hela vägen upp till tak. Från allrummet nås västerbalkongen och ytterligare en balkong finns i österläge via loftgången. Helkaklat badrum med dusch, golvvärme och kombimaskin. Trivsam förening med en enastående takterrass med grönska, vacker utsikt, grillar och i den inglasade delen finns ett trevligt utekök. I området Nya Kvillebäcken bor du med närhet till populära restauranger, shopping och mataffärer. Perfekta kommunikationer tar dig på några få minuter till innerstan över Götaälvbron. Närhet till Lindholmen, Eriksberg och med en kort promenad tar du dig till fina naturområden.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Cinnober i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling