Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Lilla Regementsvägen 21

Kviberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 690 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    32 m²
    Våning
    2 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 170 kr/mån
    Driftkostnad
    6 228 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Logementet
Energiklass
B
Pris/m²
52 813 kr/m²
Max
Balkong
Hiss
Välkomna till denna välplanerade 1:a i hjärtat av Kviberg! Bostaden är belägen endast ett fåtal minuter från spårvagnshållplats, matbutiker, skolor och förskolor - allt på gång avstånd! Lägenheten är modern och utrustad med många exklusiva materialval för maximal komfort! Kök i tidlösa stilrena kulörer och ett rymligt vardagsrum med ett härligt ljusinsläpp från stora fönsterpartier samt ett elegant golv i vitpigmenterad ask som sträcker sig längst hela bostaden. Ta chansen och förvärva denna fantastiska bostad med endast en tidigare ägare! Varmt välkomna på visning! Välkommen till Kviberg – en modern och naturnära stadsdel med snabb access till city. Här bor du lugnt och grönt, med vackra promenadstråk, gott om service och utmärkta kommunikationer. I området finns även Prioritet Serneke Arena, mysiga caféer och stora grönområden som gör vardagen både aktiv och avkopplande. Ett perfekt läge för dig som vill kombinera stadsliv med naturkänsla.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarprofil

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2022, 2023, 2024

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Logementet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling