Logotyp av HusmanHagberg Karlstad
Logotyp av HusmanHagberg Karlstad

Norra Klaragatan 3

Klara, Karlstads kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    30,2 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    2 637 kr/mån
    Driftkostnad
    6 200 kr/år

Byggår
1970
Energiklass
E
Pris/m²
38 079 kr/m²
Med största nöje har vi nu möjligheten att erbjuda denna trivsamma 1:a på omtyckta Klara! Bostadens 30 kvm disponeras över en hall, ett fräscht duschrum, ett öppet vardagsrum samt ett stilrent och nyrenoverat kök från 2020. Denna bostad är perfekt för förstagångsköparen, studenten eller till dig som söker ett lugnt boende med närhet till både vatten och stadskärnan. Till lägenheten finns även ett vindsförråd. Här kan du verkligen ta del av en bostad där närheten till det glittrande vattnet i Klarälven är påtaglig, samtidigt som det finns gott om promenadstråk längs med älven att upptäcka. Dessutom finns det en rad mysiga parker, caféer, närbutiker, gym och mycket mer att utforska i området. Välkommen att anmäla dig till visning vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling