Logotyp av HusmanHagberg Karlshamn
Logotyp av HusmanHagberg Karlshamn

Ställverksvägen 19

Karlshamns kommun

Visa på karta

420 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    27,5 m²
    Våning
    -1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 355 kr/mån
    Driftkostnad
    4 764 kr/år

Byggår
1963
Förening
Riksbyggen BRF Karlshamnshus 9
Energiklass
F
Pris/m²
15 273 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Ställverksvägen 19 till en lättskött etta på markplan! Här får du en smart planerad lägenhet på 27,5 kvm där varje yta används på ett effektivt sätt. Allrummet är avdelat så att du får en separat sovdel, perfekt för att få lite mer ordning och avskildhet i en kompakt lägenhet. Köksvrån är liten men praktisk, med kök från 2017. Badrummet är helkaklat och renoverat i samband med stambytet. Ett stort plus är den rymliga inglasade balkongen som tack vare infravärme kan nyttjas större delen av året. Här får du ett extra utrymme som passar lika bra för avkoppling som för middagar. Läget är utmärkt för dig som pendlar, med cirka 800 meter till Karlshamns tågstation, en bekväm promenad som gör vardagen smidig. Dessutom har du nära till centrum med butiker, service och restauranger. Bostaden är fullt utrustad med modern Google Home-styrning som ger ett smart och uppkopplat boende. Med röstkommandon eller mobil kan du bland annat styra lampor, städroboten, starta TV:n och välja underhållning, samt justera LED-belysningen i vardagsrummet i olika färger och styrkor. Här finns även möjlighet att automatisera vardagen genom personliga rutiner där belysning och funktioner anpassas efter tid på dygnet. Smidigt, modernt och riktigt bekvämt. Du bor på markplan i ett lugnt område, samt i en välskött och stabil förening. Ett bra boende för dig som vill ha något praktiskt och prisvärt men ändå hemtrevligt med en låg månadsavgift på 2355 kr.
Läs mer hos mäklaren