Logotyp av Mäklarhuset Västerås
Logotyp av Mäklarhuset Västerås

Krutkällarvägen 1

Karlsdal, Västerås kommun

Visa på karta

849 000 kr

1 095 000 kr-22 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    36,5 m²
    Våning
    11 av 12, hiss finns
    Avgift
    2 714 kr/mån
    Driftkostnad
    7 440 kr/år

Byggår
1956
Förening
HSB BRF Krutkällaren i Västerås
Energiklass
F
Pris/m²
23 260 kr/m²
Balkong
Hiss
Högt upp i huset, på elfte våningen, finner du denna ytterst välplanerade gavellägenhet med strålande utsikt över Västerås stad och hela vägen ner mot Mälaren. Här bor du med ett fantastiskt ljusinsläpp och en utsikt som verkligen måste upplevas på plats. Det stora och rymliga vardagsrummet bjuder in till både avkoppling och umgänge och har direkt utgång till balkongen där du kan njuta av den vackra utsikten över Västerås. Köket är renoverat i smakfull stil och tillsammans med det helkaklade badrummet samt den ljusa och sobra färgsättningen skapas en trivsam och modern bostad. Den låga månadsavgiften bidrar till mycket goda totalkostnader. Dessutom erbjuds en extra förmån i form av avgiftsfrihet i 6 månader! Läget är praktiskt med snabb access till E18 samt närhet till både universitetet och Västerås city. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Krutkällaren i Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling