Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla
Logotyp av Fastighetsbyrån Järfälla

Legendvägen 29

Kallhäll, Järfälla kommun

Visa på karta

1 490 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    40,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 454 kr/mån
    Driftkostnad
    2 688 kr/år

Byggår
1965
Förening
HSB BRF Sagoängen i Järfälla
Energiklass
E
Pris/m²
36 790 kr/m²
Premium
Välplanerad lägenhet med insynsskyddat och ostört läge! Belägen på andra våningen i en gammal och välskött HSB-förening. Perfekt planerade ytor med stort vardagsrum med sovalkov. Stilrent kök med plats för matbord. Stambytt badrum. God förvaring i platsbyggda garderober samt i det separata källarförrådet. Gångavstånd till pendeltåg, grönområden samt Kallhäll Centrum. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Sagoängen i Järfälla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling