Logotyp av Svenska Mäklarhuset Järfälla
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Järfälla

Kopparvägen 4

Kallhäll, Järfälla kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    3 967 kr/mån
    Driftkostnad
    4 000 kr/år

Byggår
1963
Förening
BRF Kopparslanten
Energiklass
E
Pris/m²
30 488 kr/m²
Premium
Hiss
Två trappor, eller en bekväm hissfärd upp finner vi denna fina etta. Här välkomnas du av ett hem med en trivsam planlösning och ett genomgående generöst ljusinsläpp. Ljuset flödar in i bostaden och skapar en fantastisk rymd. Här har varje kvadratmeter en tydlig funktion och ytorna är lättmöblerade. De luftiga allrummet är uppdelat med en skiljevägg och ger plats för soffgrupp för sköna hemmakvällar, säng samt övrigt möblemang. Alkoven ger plats för en dubbelsäng. Från vardagsrummet har du en vacker och insynsskyddad utsikt mot trädtoppar och Kallhällsparken. Köket är praktiskt med stora arbetsytor och förvaringsutrymme i många skåp och luckor. Här finns även plats för matgrupp för 4-6 personer. I övrigt erbjuder lägenheten en helkaklat badrum, samt en stor hall med bra förvaring i en stor garderob. På källarplan finns även ett förråd och du kan även nyttja föreningens bastu, föreningslokal och tvättstuga. På Kopparvägen bor du nära centrum, livsmedelsaffärer, närservice och kommunikationer som tar dig in till Stockholms City på 24 minuter. Samtidigt som du alltid har naturen och Mälarens blå vatten nära till hands. Här kan du motionera i den vackra omgivningen, cykla till Görvälns slotts café samt ta ett dopp vid Kallhällsbaden varma sommarkvällar. Under helgen besöker du Bolinderkrog eller den nyöppnade Maurizios Bistro och Bar. Eller varför inte hyra en båtplats och spendera helgen ute på sjön? Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag