Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå
Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå

Lemansgatan 6

Johanneberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 590 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    33 m²
    Våning
    5 av 7, hiss finns
    Avgift
    3 080 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1939
Förening
BRF Lemansgatan 6, 8 & 10
Energiklass
E
Pris/m²
78 485 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en ljus och yteffektiv funkisetta där varje kvadratmeter är genomtänkt. Den generösa takhöjden skapar en härlig rymd och tillsammans med de vackra trägolven och fiskbensparketten får bostaden en varm och inbjudande känsla. Köket som är smakfullt renoverat 2022 bjuder på moderna materialval och smarta lösningar som gör matlagningen till ett nöje. På bostadens balkong njuter du av många soltimmar och en rofylld stund ovanför stadens puls. Läget högt upp på våning 5 av 7 ger en fri och fin vy över området – här bor du med både ljus och utsikt som självklara inslag i vardagen. Föreningen är stabil och trivsam med trevliga grannar. På Lemansgatan lever du lugnt och bekvämt i ett grönskande kvarter med allt inom räckhåll. Runt hörnet väntar mysiga caféer, populära restauranger och barer, mataffär och gym – och med närheten till Chalmers är detta ett perfekt boende för studenten eller för dig som vill ha närhet till både stadsliv och grönska.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lemansgatan 6, 8 & 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling