Logotyp av LF Fastighetsförmedling Solna
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Solna

Jungfrudansen 58

Huvudsta, Solna kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    39,5 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    2 333 kr/mån

Byggår
1971
Förening
BRF Moroten 1-3
Energiklass
E
Pris/m²
65 696 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till Jungfrudansen 58, till ett boende med det bästa av lägen! Från lägenheten kan du helt ostört kan följa vattenlivet, båtlivet och ett fyrverkeri av ljus kvällstid från såväl kök som vardagsrum. Bostaden är genomgående fräsch och har fint kök med matplats och stort vardagsrum med plats för allt man behöver. Lägenheten genomgick för några år sedan stambyte vilket gör att badrummet är renoverat och håller högsta klass. Föreningen Brf Moroten 1-3 solid och välskött med mycket förmånliga månadsavgifter. Området är lugnt och trevligt med både naturen, vattnet, kommunikationer och all tänkbar service på bekvämt avstånd. Bara några minuter till fots från lägenheten hittar du Huvudsta Centrum som med bland annat välsorterad livsmedelsbutik, gym, restauranger, apotek och T-bana stillar dina dagliga behov. Alldeles nedanför Jungfrudansen ligger Ulvsundaviken, mycket uppskattad för sina fina promenadstråk längs vattnet och på promenaden in mot stan passerar du Huvudstabadet, 4H, Pampas Marina och Karlbergs slott för att nämna något.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Moroten 1-3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling