Logotyp av Mäklarhuset Huddinge
Logotyp av Mäklarhuset Huddinge

Barrvägen 1c

Huddinge, Huddinge kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    20 m²
    Våning
    2, hiss finns ej
    Avgift
    2 415 kr/mån
    Driftkostnad
    15 600 kr/år

Byggår
2014
Förening
BRF Termometern 24
Energiklass
D
Pris/m²
74 750 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till ett stilrent och yteffektivt attefallshus i toppskick om totalt 33 kvm! Med 20 välplanerade kvadratmeter på entréplan och ett generöst loft om ytterligare 13 kvadratmeter finns gott om plats att trivs på. Redan vid entrén möts du av en ljus och en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Det moderna köket är fullt utrustat med vitvaror såsom diskmaskin, vinkyl, micro samt förvaring som rymmer det mesta. Vardagsrummet präglas av stora fönsterpartier som låter dagsljuset flöda in och skapar en luftig känsla. Härifrån når du även den mysiga uteplatsen – en perfekt plats för morgonkaffet, avkoppling i solen eller trevliga stunder med vänner och familj. Badrummet på entréplanet är smakfullt utformat med stilrena materialval och praktiska lösningar. Här finner du WC, kommod med förvaring, dusch med svängbara glasväggar och en tvättmaskin. Varje kvadratmeter är noggrant planerad för att skapa en harmonisk och lättskött boendemiljö. På loftet väntar en mysig och rogivande sovdel med plats för en dubbelsäng om så önskas. Smart förvaringslösning längs hela väggen och generösa fönster. Husets placering i området är perfekt som första hus vid en gavel, vilket ger en extra känsla av eget boende och rymd. Här bor du med naturen som en självklar del av vardagen. Med närhet till Gömmarens naturreservat erbjuds stora skogsområden, stilla promenadstigar och en badsjö som bjuder in till både avkoppling och aktivitet året om. Även Flottsbro friluftsområde finns inom räckhåll och ger goda möjligheter till ett aktivt friluftsliv, oavsett säsong. Här finns allt från vandringsleder och cykelspår till skidåkning under vintertid. Samtidigt är vardagen enkel att få ihop, med gångavstånd till skolor, förskolor och busskommunikationer. På cykelavstånd ligger Huddinge centrum med service, butiker och pendeltåg som tar dig vidare till Stockholm på cirka 17 minuter. Södertörns högskola, Polishögskolan, Karolinska Universitetsjukhuset m.fl ligger inom cykelavstånd från Barrvägen. Välkomna!