Logotyp av Nya Kvadrat Nyproduktion
Logotyp av Nya Kvadrat Nyproduktion

Skådemyntsgatan 6

Högsbohöjd, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    32 m²
    Våning
    6 av 8, hiss finns
    Avgift
    2 510 kr/mån
    Driftkostnad
    7 752 kr/år

Byggår
2025
Förening
BRF Apex i Göteborg
Energiklass
B
Pris/m²
59 219 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Yteffektiva etta med smarta ytor som ger maximal funktion i en kompakt förpackning. Direkt innanför dörren slås du av den magiska vyn genom fönstren där du får följa stadens skiftningar under årstiderna. Hallen erbjuder förvaring genom såväl hatthylla som garderober och förrådet, som nås via skjutdörrar. Allrummet med köket integrerat är en plats för såväl matlagning som umgänge och återhämtning. Utformningen gör det möjligt att skapa rum i rummet och få en avskild sovdel om så önskas. I köket finner du all tänkbar maskinell utrustning för det mindre hushållet och gott om förvaringsytor. Ett perfekt första boende för dig som flyttar hemifrån helt enkelt. Här bor du lugnt och centralt med både Slottsskogens och Änggårdens vackra natur på cykelavstånd. Goda kommunikationer med buss utanför dörren och bekvämt avstånd till storstadspulsens vimmel. I området finns både gym, närbutik i form av Ica Nära, den lokala pizzerian Peperoni och lokalt sushihak. Här finns allt som behövs för att få till just din favoritmix i vardagen.
Läs mer om bostaden

Räkna på ditt nya boende

BRF Apex i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling