Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen
Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen

Lillekärr norra 122

Hisings Kärra, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    39,6 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 933 kr/mån
    Driftkostnad
    2 520 kr/år

Byggår
1975
Förening
HSB BRF Hisings Kärra i Göteborg
Energiklass
F
Pris/m²
31 566 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna ljusa och välplanerade etta med stora fönsterpartier som skapar ett härligt ljusinsläpp och en trivsam atmosfär! Från den generösa balkongen i västerläge kan du njuta av soliga eftermiddagar och kvällar – en perfekt plats för avkoppling. Bostaden erbjuder en smart och yteffektiv planlösning där sovalkov och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt. I vardagsrummet finns dessutom ett nytt golv som bidrar till en modern och fräsch känsla. Köket är stilrent renoverat i ljusa toner och utrustat med bland annat diskmaskin – allt för en bekväm vardag. Badrummet är nyrenoverat i samband med föreningens stambyte, vilket ger ett modernt utförande och trygghet för framtiden. Till lägenheten hör även en garageplats. Här bor du i populära Kärra med närhet till allt du behöver. Kärra centrum ligger endast ett stenkast bort och erbjuder ett brett serviceutbud. I området finns även skolor och förskolor samt goda kommunikationer – med bland annat linje X2 som tar dig smidigt in till city. Området bjuder dessutom på natursköna omgivningar med fina promenadstråk. Ta en löptur upp på Jämmerberget och njut av utsikten över älven och fastlandet, eller upptäck det vackra naturreservatet Svankällan – perfekt för avkopplande promenader året om.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Hisings Kärra i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling