Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen

Sandbanksvägen 24

Hisings Backa, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    34,2 m²
    Avgift
    2 904 kr/mån
    Driftkostnad
    3 060 kr/år

Byggår
1967
Förening
HSB BRF Skogome i Göteborg
Energiklass
E
Pris/m²
33 626 kr/m²
Premium
Balkong
Här erbjuds en välplanerad etta om 34 kvm, belägen en halvtrappa ner i huset, med stora öppna sociala ytor och en smart tillbyggd sovalkov som ger möjlighet till avskildhet utan att tumma på rymden. Det fina och moderna köket är stilfullt utformat med en halvvägg som skapar en luftig känsla och naturlig plats för både vardag och umgänge. Härifrån flödar ljuset in och bjuder på härlig eftermiddags- och kvällssol. Bostaden har ett helkaklat badrum som renoverades i samband med föreningens stambyte 2015 och är utrustat med tvättmaskin för extra bekvämlighet. Planlösningen är genomtänkt med tydlig rumsindelning och generösa ytor som gör lägenheten lätt att möblera efter behov. Ljusa ytskikt och moderna materialval bidrar till ett stilrent helhetsintryck och skapar ett hem som känns både inbjudande och harmoniskt. Det erbjuds även goda förvaringsmöjligheter i form av flera garderober som gör det enkelt att hålla hemmet välorganiserat. Utöver detta tillhör även ett praktiskt förråd till lägenheten, vilket ger extra utrymme för säsongsförvaring och bidrar till ett bekvämt och funktionellt boende. Pricken över i:et är den stora inglasade balkongen i västerläge – ett fantastiskt extrarum som kan nyttjas stora delar av året och bjuder på eftermiddags- och kvällssol. Stabil HSB-förening där p-plats ingår i avgiften. Här bor du med närhet till grönområden, goda kommunikationer och golfbanor – ett perfekt boende för dig som söker ett modernt, bekvämt och lättskött hem.