Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB
Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB

Herrhagsvägen 15C

Herrhagen/Slätta, Falu kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    42,5 m²
    Våning
    2
    Avgift
    3 310 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1968
Förening
Riksbyggen BRF Falunhus nr 11
Pris/m²
18 706 kr/m²
Premium
Här visas en funktionell och trevlig enrumslägenhet med fönster i två väderstreck samt inglasad balkong. Lägenheten om sina 42,5 kvm upplevs rymlig och är välplanerad. Här har alla kvadratmeter nyttjats optimalt med bra förvaringsmöjligheter i hallen, sovalkov i allrummet och ett kök med matplats för 4 personer. Lägenheten är lättmöblerad då allrummet enkelt kombineras som både matrum och vardagsrum. Den inglasade balkongen är trivsam och inbjudande med utsikt mot parken. Herrhagen är ett populärt område med närhet till naturområden vid Stångtjärn och ca 10 minuters cykelavstånd in till stan.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Falunhus nr 11

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling