Logotyp av Fastighetsbyrån Hässleholm
Logotyp av Fastighetsbyrån Hässleholm

Esplanadgatan 26B

Hässleholm - Djupadal, Hässleholms kommun

Visa på karta

395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 828 kr/mån
    Driftkostnad
    8 280 kr/år

Byggår
1936
Förening
HSB BRF Kamraten i Hässleholm
Pris/m²
9 634 kr/m²
Plus
Trevlig etta i en förening där flertalet stora renoveringar är utförda, exempelvis omläggning av yttertak, installation av solceller samt stambyte med badrumsrenovering. Lägenheten är belägen 1/2-trappa upp i fastigheten. Här bor du på bra läge med närhet till Hässleholms sjukhus samt på promenad- och cykelavstånd till livsmedelsbutiker, centrum med centralstationen och trevliga promenadområden i Djupadalsparken. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kamraten i Hässleholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling