Logotyp av Fastighetsbyrån Hässelby/Vällingby/Spånga
Logotyp av Fastighetsbyrån Hässelby/Vällingby/Spånga

Blomsterkungsvägen 116B

Hässelby Norra Villastad, Stockholms kommun

Visa på karta

1 390 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    3 345 kr/mån
    Driftkostnad
    1 600 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Kronbladet 1
Energiklass
E
Pris/m²
39 714 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Här erbjuds en nybyggd och välplanerad lägenhet om cirka 35 kvadratmeter med ett rum och kök, belägen i en lugn och avskild miljö. Lägenheten har ett modernt badrum, ett rymligt allrum och ett fullt utrustat kök med diskmaskin, ugn, spis, kyl/frys och ett bekvämt vardagsrum. Denna bostad är belägen i det populära området Backlura, med närhet till kollektivtrafik, livsmedelsbutiker och grönområden. För den som har behov av parkering finns det möjlighet att hyra plats genom bostadsrättsföreningen. Lägenheten erbjuder flera fördelar, såsom effektiv bergvärme för en energisnål uppvärmning, låga månadsavgifter och en hiss som underlättar vardagen. Eftersom bostaden är helt nybyggd får du också en modern och fräsch miljö. Bostadsrättsföreningen har tillgång till 26 parkeringsplatser, vilka hyrs ut enligt en separat köordning. Närmaste busshållplats, Knäckepilsgränd, ligger bara 30 meter bort. Därifrån tar buss 541 eller 518 dig till Barkarby station på cirka 20 minuter, och med buss 518 når du Kista galleria på totalt cirka 32 minuter. Från Barkarby station tar pendeltåget dig vidare till Stockholms central på cirka 16 minuter. Åker du åt motsatt håll når du Vällingby centrum med buss 541 eller 518 på cirka 16 minuter, där tunnelbanans gröna linje tar dig vidare till Stockholms central på cirka 28 minuter. Från Vällingby bussterminal avgår dessutom elva olika busslinjer. Bra läge med smidig access till Stockholm Arlanda Airport, ca 35–40 km bort (cirka 30–40 min med bil) För den som gillar att motionera finns ett nybyggt utegym cirka 200 meter från bostaden samt närhet till Viksjö Golfklubb, Hässelby Golf och motionsspår i Lövsta. För badsugna ligger Lövsta badet bara ett stenkast bort. Varmt välkomna! Vid intresse kontakta ansvarig mäklare Sara Rhawi. Tel 076 899 02 40