Logotyp av Mäklarhuset Karlshamn
Logotyp av Mäklarhuset Karlshamn

Hunnemaravägen 11

Gullbergslyckan/Hunnemara, Karlshamns kommun

Visa på karta

275 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    19 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    1 835 kr/mån
    Driftkostnad
    1 200 kr/år

Byggår
1952
Energiklass
E
Pris/m²
14 474 kr/m²
Plus
Mindre bostadsrätt om ca 19 m² i Hunnemara Entré med klinker samt garderob. Badrum med kakel och klinker. Dusch, handfat, handdukstork och toalett. Vardagsrum med parkettgolv samt pentry. Månadsavgift 1 835 kr/månad inkl värme, vatten, kabel-tv & bostadsrättstillägg BRF Karlshamnshus nr 4 är en välskött bostadsrättsförening med totalt 110 lägenheter. I samma hus finns tillgång till stort tillhörande vindsförråd, matkällare, gemensamma tvättstugor, övernattningslägenhet samt cykelförråd. Bostadsrättsföreningen tillhandahåller flertalet parkeringar samt garage som kan hyras av de boende mot en kostnad per månad - separat kö. Innergården är lummig och kan nyttjas utav de boende i området. Gullbergslyckan ligger på ett naturnära område med närhet till havet med både kallbadhus och väggabadet, motionsslingor, friskvårdsanläggningar, servicebutik mm. samt cykelavstånd till Karlshamns centrum. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling