Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Johan Gertssons Gata 1

Gamlestaden, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 090 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    2 av 8, hiss finns
    Avgift
    2 768 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Gamlestads Plaza
Energiklass
B
Pris/m²
59 714 kr/m²
Plus
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Vill du vara den första som flyttar in i denna nyproducerade lägenheten på Johan Gertssons Gata 1? Det är en lyxig känsla att flytta in i en helt nybyggd lägenhet. Nu har du chansen att förvärva en optimal och ljus 1:a med balkong i solläge! Bostaden är påkostad. Här har du bekvämligheten av njuta av en stor balkong med flertal soltimmar! Via föreningen har du tillgång till den gemensamma takterrassen. Här bor du endast några minuter från centrala Göteborg. Gamlestaden är ett expansivt område med goda kommunikationer tack vare resecentrumet som är beläget ett stenkast från föreningen där du kan välja mellan pendeltåg, buss eller spårvagn. Här har du även flertalet restauranger, caféer, matbutiker och träningsanläggningar i närheten som underlättar vardagen.
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarprofil

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2022, 2023, 2024

Räkna på ditt nya boende

BRF Gamlestads Plaza

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling