Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lidköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lidköping

Östbygatan 22C

Gamla Staden, Lidköpings kommun

Visa på karta

385 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    43,5 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 612 kr/mån
    Driftkostnad
    5 604 kr/år

Byggår
1954
Förening
Riksbyggen BRF Lidköpingshus nr 5
Energiklass
F
Pris/m²
8 851 kr/m²
Plus
Varmt välkommen till denna trivsamma och mycket välplanerade etta om 43 kvm på attraktiva Östbygatan 22C! Här möts du av ett hem som kombinerar fint ljusinsläpp, genomtänkta ytor och ett stilrent uttryck. Lägenheten erbjuder ett snyggt nyrenoverat kök från 2022, ett rymligt vardagsrum med härligt ljusinsläpp och ett badrum med tvättmaskin. Förvaringsmöjligheterna är utmärkta med garderob, klädkammare samt ett praktiskt förråd bekvämt placerat bara några steg utanför lägenhetsdörren. Här bor du med närhet till centrum, mataffärer, grönområden och goda kommunikationer – ett lugnt men samtidigt centralt läge. Den låga månadsavgiften, där även TV och bredband ingår, gör boendet ännu mer fördelaktigt. En bostad som måste upplevas på plats – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Lidköpingshus nr 5

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling