Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lindesberg
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lindesberg

Centralvägen 64A

Frövi, Lindesbergs kommun

Visa på karta

100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    26,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 888 kr/mån
    Driftkostnad
    4 200 kr/år

Byggår
1962
Förening
HSB BRF Såggärdet i Lindesberg
Energiklass
E
Pris/m²
3 774 kr/m²
Premium
Uteplats
Nu finns chansen att förvärva en trivsam och välplanerad etta om 26,5 kvm, belägen i en lugn och välskött förening i hjärtat av Frövi. Här bor du bekvämt med närhet till både service, den vackra sjön Väringen och naturen – ett utmärkt boende för dig som söker ditt första hem eller en smidig övernattningslägenhet. Lägenheten erbjuder ett funktionellt kök, ett fräscht badrum och ett rymligt allrum med härligt ljusinsläpp. Rummet är tillräckligt stort för att möblera med både säng, soffa och matbord, vilket skapar en flexibel och hemtrevlig atmosfär. Avgiften 2889 kr inkluderar värme, vatten, sophämtning, grundutbud av TV-kanaler samt Bredband (100/100). Läget är svårslaget – med gångavstånd till mataffär, gym, tågstation och andra bekvämligheter. Bara ett stenkast bort ligger vackra sjön Väringen, där du kan njuta av både promenader och bad under årets varmare dagar. Årsredovisning och stadgar finns uppladdat i annonsen under "dokument". Varmt välkommen att boka in visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Såggärdet i Lindesberg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling