Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Larmvägen 16C

Fredriksdal, Helsingborgs kommun

Visa på karta

615 000 kr

695 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    43,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 124 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
1965
Förening
HSB BRF Fredriksdal i Helsingborg
Energiklass
F
Pris/m²
14 138 kr/m²
Balkong
Ljusa ytor, genomtänkt planering och en härlig inglasad balkong gör denna lägenhet till ett hem att trivas i. Här möts du av stilrena och tidlösa materialval, bra förvaringslösningar och ett generöst ljusinsläpp från stora fönsterpartier. Planlösningen är smart utformad med tydliga funktioner och gott om plats för både vardagsliv och avkoppling. Köket är smakfullt inrett i klassiska färger med gott om arbetsyta och förvaring samt komplett maskinell utrustning. Den naturliga matplatsen vid fönstret ger en harmonisk miljö för måltider med utsikt över området. Vardagsrummet är rymligt och lätt att möblera, med plats för både soffgrupp och arbetsdel. Från vardagsrummet når du den stora inglasade balkongen som blir ett extra rum större delen av året – perfekt för kaffe i morgonsolen, lugna stunder eller odling för den som gillar gröna inslag. Den avgränsade sovalkoven erbjuder en avskild och rofylld plats för säng utan att kompromissa med rumsupplevelsen. Det helkaklade badrummet är utfört i tidlösa färger och utrustat med badkar samt spegelskåp. Genomgående ligger ett tåligt och stilrent laminatgolv i mörk ton som knyter samman bostaden och förstärker helhetskänslan. Läget i området är lugnt och trivsamt med närhet till grönområden, butiker, service och goda kommunikationer. Ett perfekt boende för dig som söker en lättskött och smakfull lägenhet med det lilla extra.