Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borlänge
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borlänge

Olawers gata 21

Forssa, Borlänge kommun

Visa på karta

575 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    42,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 198 kr/mån

Byggår
1919
Förening
Riksbyggen BRF Borlängehus nr 10
Energiklass
E
Pris/m²
13 529 kr/m²
Premium
Välkommen till trivsamma Forssa och denna mysiga och välplanerade lägenhet! Här erbjuds ett rymligt kök med gott om plats för flera middagsgäster, perfekt för middag tillsammans med vänner. Allrummet präglas av två stora fönsterpartier som ger ett fantastiskt ljusinsläpp och skapar en härlig karaktär till hela bostaden. Här i allrummet finns plats för både soffhörna och säng. Badrummet är utrustat med badkar, handfat samt ett mindre fönster som bidrar med naturligt ljus. Detta är en omtyckt förening som ligger i ett lugnt och grönt läge omgiven av gräsmattor och träd. Precis utanför porten finns generösa grönområden – idealiskt för avkoppling. Forssa är ett populärt område där människor i olika åldrar trivs tillsammans. I närheten finns den uppskattade Älvrundan som är en vacker motionsslinga längs Dalälven. Goda bussförbindelser samt service som mataffär, möbelbutik och övrigt utbud finns i Forssa centrum. Ett perfekt boende för dig som söker något mindre utan att kompromissa med bekvämlighet. - Varmt välkommen att boka dig till visning! -
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Borlängehus nr 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling