Logotyp av Mäklarringen Uppsala
Logotyp av Mäklarringen Uppsala

Hjalmar Brantingsgatan 5A

Fålhagen, Uppsala kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    23 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 282 kr/mån
    Driftkostnad
    5 100 kr/år

Byggår
1942
Förening
BRF Astrid
Energiklass
D
Pris/m²
69 348 kr/m²
Premium
Optimalt planerad 1:a. Utmärkt cityläge för pendlaren eller dig som vill ha gångavstånd till det mesta. I området finns gott om restauranger, matvarubutiker och service. Stora fönsterpartier med härlig utsikt över vackra innergårdar och byggnader. Stabil och välskött förening med låg skuldsättningsgrad. Utmärkt pendlarläge endast 5 minuters promenad till nya Resecentrum. I Fålhagen har man dessutom nära till Vaksalatorg, Kvarnen, UKK, Willys, S:t Göransparken (Tripolisparken) och Österängen. Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Astrid

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling