Logotyp av Mäklarringen Enköping
Logotyp av Mäklarringen Enköping

Bergsgatan 96

Enögla, Enköpings kommun

Visa på karta

650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    32 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 806 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
1954
Förening
Riksbyggen BRF Enköpingshus 8
Energiklass
D
Pris/m²
20 313 kr/m²
Premium
Välkommen till denna kvadratsmarta och välplanerade lägenhet. Högst upp på Bergsgatan 96 finner ni denna etta där dispositionen tar tillvara på bostadens 32 kvadratmeter på ett mycket tilltalande sätt. Här erbjuds ett trivsamt boende i ett lugnt område med närhet till både centrum och resecentrum. Invändigt möts ni av fräscha ytskikt och ett fint laminatgolv som löper genom hela lägenheten. Den öppna hallen erbjuder förvaring i garderob och leder vidare till kök med vita släta luckor och en genomtänkt planlösning. Badrummet är helkaklat med klinkergolv och golvvärme samt förberett för tvättmaskin. Allrummet är lättmöblerat och rymmer både sällskapsdel och sovalkov samt klädkammare som enkelt avskiljs med stilrena skjutväggar. Varmt välkommen att boka visning! Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Enköpingshus 8

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling