Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Nacka
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Nacka

Edinsvägen 1

Ektorp, Nacka kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    28 m²
    Våning
    3, hiss finns
    Avgift
    2 395 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Förening
HSB BRF Skogshöjden i Nacka
Energiklass
E
Pris/m²
35 536 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till Edinsvägen 1 i hjärtat av Ektorp! Denna smart planerade och yteffektiva bostad erbjuder ett högt och insynsskyddat läge med en fri utsikt som skapar både rymd och harmoni. Redan i hallen möts du av en inbjudande atmosfär och goda förvaringsmöjligheter. Bostaden öppnar upp mot ett ljust och luftigt allrum med en genomtänkt planlösning som tar vara på varje kvadratmeter. Här ryms enkelt soffa, tv-möbel, matplats och säng utan att kompromissa med känslan av rymd. Stora fönsterpartier i soligt söderläge, släpper in rikligt med dagsljus och förstärker den öppna och trivsamma känslan. Det stilrena köket är utrustat med spis, ugn, kyl/frys samt diskmaskin. Vidare i köket finns det ett vädringsfönster samt dimbara spothlights, som bidrar med extra ljus och skapar en luftig och inbjudande matlagningsmiljö. Badrummet är smakfullt renoverat i samband med stambyte 2021/2022 och helkaklat i tidlösa materialval. Här finns dusch med glasväggar, spotlights, handdukstork. De påkostade materialvalen ger en exklusiv och modern känsla. Till lägenheten hör ett externt vindsförråd som ger praktiskt extra förvaringsutrymme. Föreningen har en stor tvättstuga i huset samt en fullt utrustad gästlägenhet för nära och kära på besök! Här bor du i en välskött och stabil förening med låg månadsavgift – ett tryggt och ekonomiskt fördelaktigt boende med närhet till grönskande promenadstråk, service och goda kommunikationer. I populära Ektorp finns allt för en smidig vardag – matbutiker, caféer, två gym och flera restauranger. Med smidiga kommunikationer når du Slussen på cirka 20 minuter, vilket gör det enkelt att kombinera lugnet hemma med stadens puls. Denna bostad måste upplevas på plats!