Logotyp av LF Fastighetsförmedling Växjö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Växjö

Kungsgatan 40

Centrum, Växjö kommun

Visa på karta

1 700 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    4 av 19, hiss finns
    Avgift
    3 688 kr/mån
    Driftkostnad
    11 100 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Vattentornet i Växjö
Energiklass
B
Pris/m²
41 463 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
På våning 4 av 19 i populära Brf Vattentornet hittar du denna ljusa och välplanerade 1:a om 41 kvm. Här bor du i en unik kombination av grönskande omgivningar och stadens puls – med citylivets bekvämligheter bara ett kvarter bort. Lägenheten bjuder på en fantastisk balkong både mot öster och norr, totalt ca 22 kvm. Föreningen erbjuder dessutom ett generöst utbud av gemensamma faciliteter: gym, relaxavdelning med spabad och bastu samt en takterrass på 20:e våningen med makalös utsikt över staden. Ett boende med det lilla extra! Välkommen att kontakta mäklare Lina-Maria Hall för mer information eller boka in dig för visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Vattentornet i Växjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling