Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås

Kungsgatan 17

Centrum, Borås kommun

Visa på karta

875 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    39 m²
    Våning
    3, hiss finns
    Avgift
    3 633 kr/mån
    Driftkostnad
    1 128 kr/år

Förening
BRF Bifrost 15
Energiklass
D
Pris/m²
22 436 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en ljus och välplanerad lägenhet med centralt läge och närhet till allt som förenklar vardagen. Här bor du med kort gångavstånd till centrum, högskolan, livsmedelsbutik samt resecentrum med tåg- och busstrafik, vilket gör bostaden perfekt för både studenter, pendlare och förstagångsköpare. Lägenheten erbjuder ett renoverat kök från 2020 med matplats, ett trivsamt vardagsrum med flexibla möbleringsmöjligheter samt ett funktionellt badrum. Genomgående ljusa ytskikt och ekparkett bidrar till ett hemtrevligt och inbjudande intryck. Boende i fastigheten har möjlighet till egen parkeringsplats på den lugna innergården för 400 kr/månad, ett mycket praktiskt tillval. Läget gör det dessutom smidigt att snabbt ansluta till genomfartsleden, vilket underlättar både pendling och kortare resor. Ett bekvämt och lättskött boende i ett attraktivt läge, här är det bara att flytta in och trivas.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bifrost 15

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling