Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västerås

Drottninggatan 32D

Centralt/Oxbacken, Västerås kommun

Visa på karta

850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    34,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    2 985 kr/mån

Byggår
1947
Förening
HSB BRF Jakobsberg i Västerås
Pris/m²
24 638 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till Drottninggatan 32D och denna stilfulla etta med genomgående matchande och fräscha ytskikt, härligt ljusinsläpp samt balkong i soligt söderläge mot grönska. En välplanerad etta med plats för sociala ytor där det bara är att flytta in och börja bo! Innanför dörren möts du av en rymlig hall med avhängningsmöjligheter samt förvaring i platsbyggd garderob. Vidare in finner du det stilrena köket i modernt utförande med plats för matgrupp. Det luftiga allrummet erbjuder plats för möblemang och mysig sovalkov, ett härligt ljusinsläpp samt utgång till den mysiga balkongen. I bostaden finner du även ett badrum i neutrala och moderna kulörer. Här bor du i en stabil förening på ett attraktivt område, med närhet till bland annat fina grönområden, matbutiker och bra kommunikationer. Stadens fulla utbud når du inom kort avstånd.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Jakobsberg i Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling