Logotyp av Properties & Partners Norrköping
Logotyp av Properties & Partners Norrköping

Hospitalsgatan 41

Centralt, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 045 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    37 m²
    Våning
    4 av 4
    Avgift
    2 533 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
1943
Förening
BRF Danzig
Energiklass
E
Pris/m²
28 243 kr/m²
Premium
Högst upp i huset på Hospitalsgatan 41 väntar en charmig och välplanerad etta där karaktär möter smart funktion. Här samsas exponerat tegel och vackra plankgolv med en modern och social planlösning som gör bostaden både trivsam och lätt att möblera. Köket är stilrent och praktiskt utformat med en köksö och överhängande skiva som skapar en naturlig matplats samtidigt som den ger en fin avgränsning mot allrummet. Sällskapsdelen rymmer både soffhörna och en mysig TV-plats, och det smarta loftet frigör golvyta och ger en avskild sovplats. Duschrummet är kaklat på väggarna och utrustat med egen tvättmaskin för extra vardagskomfort. I hallen finns inbyggda garderober som erbjuder bra förvaring direkt när du kliver in. Tack vare att det inte finns någon byggnad direkt framför, bor du här med ett insynsskyddat läge och ett härligt ljusinsläpp som förstärker känslan av rymd. Läget är centralt med stadens utbud precis runt hörnet. Här bor du med restauranger, caféer, butiker och service på bekvämt gångavstånd, samtidigt som parker och promenåk finns nära för en paus från stadspulsen. Goda kommunikationer gör det enkelt att ta sig vidare när det behövs.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Danzig

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling