Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Hantverkargatan 6A

Centralt Norr, Gävle kommun

Visa på karta

875 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    33,2 m²
    Våning
    2, hiss finns ej
    Avgift
    2 663 kr/mån
    Driftkostnad
    2 760 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Adelsklubben nr 3
Energiklass
E
Pris/m²
26 355 kr/m²
Premium
Välkommen till denna smart planerade etta där varje kvadratmeter är noggrant utnyttjad, en perfekt kombination av funktion och bekvämlighet. Lägenheten präglas av enhetliga, fina parkettgolv och ett genomtänkt boendekoncept som gör den lika lämpad för studenten som för dig som söker en smidig övernattningslägenhet. Här möts du av en välkomnande hall med goda förvaringsmöjligheter, ett stilrent helkaklat duschrum samt ett rymligt vardagsrum med både garderobsförvaring och en avskild sovrumsdel med tillhörande klädkammare. Den smart utformade kokvrån gör det enkelt att laga mat samtidigt som hemmet hålls yteffektivt. Bostaden är belägen i den omtyckta Brf Adelsklubben nr 3, där medlemmarna bland annat har tillgång till gym. Läget är svårslaget, du bor nära Högskolan i Gävle, Gävle sjukhus och stadens centrum med gångavstånd till både centralstationen, shopping, restauranger och caféer. För den som uppskattar natur ligger Boulognerskogen endast ett par minuter bort. Här väntar grönskande promenadstråk, utegym och badplats. Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Adelsklubben nr 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling