Logotyp av SkandiaMäklarna Örebro
Logotyp av SkandiaMäklarna Örebro

Kyrkogatan 7A

Centralt Kumla, Kumla kommun

Visa på karta

395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    27 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 516 kr/mån

Byggår
1956
Förening
HSB BRF Skräddaren i Kumla
Energiklass
E
Pris/m²
14 630 kr/m²
Premium
Balkong
Letar du efter ett stilrent och yteffektivt boende med närhet till allt? Denna välplanerade enrummare i hjärtat av Kumla kombinerar smart design med bekvämligheter som gör vardagen enkel. Lägenheten har en modern kokvrå utrustad med allt du behöver: kyl/frys, spis, ugn och diskmaskin, perfekt för både vardagsmat och helgmiddagar. Det helkaklade badrummet är fräscht och rymligt med dusch, vägghängd toalett och stilrena materialval. Det ljusa allrummet erbjuder gott om utrymme för både säng, soffa och matplats. Dessutom finns rymliga garderober som ger utmärkt förvaring. Från allrummet kliver du ut på en härlig västvänd balkong, en perfekt plats att njuta av eftermiddagssolen med en kopp kaffe eller ett glas vin. I föreningen finns flera uppskattade gemensamhetsutrymmen, såsom ett fräscht gym, övernattningslägenhet för gäster och en modern tvättstuga. Bostaden ligger optimalt för dig som vill ha nära till både service, natur och kommunikationer. På bekvämt gångavstånd finns allt du behöver i vardagen, förskola, skola, caféer, restauranger, gym och stormarknad. Resecentrum ligger också nära, där du enkelt tar tåget till Örebro på bara 11 minuter, perfekt för dig som pendlar. Åt andra hållet hittar du vackra Kumla Sjöpark, som bjuder på motionsspår, lekplatser och trevliga restauranger, en naturlig plats för både aktivitet och avkoppling. Kontakta ansvarig fastighetsmäklare Adrian Afrakhan på 079 - 143 61 72 alt. [email protected] för mer information och för att boka din personliga visning. Välkommen till ditt nya hem på Kyrkogatan 7A.