Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping
Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping

Nelinsgatan 22

Centralt, Söder, Norrköpings kommun

Visa på karta

850 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 456 kr/mån
    Driftkostnad
    2 160 kr/år

Byggår
1938
Förening
HSB BRF Söderhöjden i Norrköping
Energiklass
F
Pris/m²
23 944 kr/m²
Premium
Hiss
Välkomna till denna välplanerade 1,5:a på Söder, ett av Norrköpings mest eftertraktade områden! Här erbjuds en tilltalande planlösning med gott om utrymme och smarta lösningar för både funktion och trivsel. Köket är både arbetsvänligt och utrustat med bra förvaringsmöjligheter, perfekt för den som gillar att laga mat och hålla ordning. Sovrummet ligger praktiskt intill köket, vilket ger en avskild känsla samtidigt som det skapar en funktionell planlösning. Det rymliga vardagsrummet har ett härligt ljusinsläpp, dessutom med egen klädkammardel. Badrummet är fräscht med kaklade väggar och duschväggar i glas. Välskött HSB-förening där värme, vatten, tv, bredband (250mbit/s) samt den fasta elnätsavgiften ingår i månadsavgiften. Gemensamt i föreningen finns en samlingslokal samt flera tvättstugor och cykelförråd. Miljötänkade förening med solceller installerade på taken. Bo, lev och njut av din bostad bara 5 minuters gång från city eller nyttja spårvagnen som ligger nära intill. Cykelavstånd till Campus och resecentrum. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Söderhöjden i Norrköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling