Logotyp av Bjurfors Upplands Väsby
Logotyp av Bjurfors Upplands Väsby

Björkvallavägen 4C

Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun

Visa på karta

1 350 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    38 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 442 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1949
Energiklass
D
Pris/m²
35 526 kr/m²
Premium
+ Stort kök + Flexibelt tillträde + Fri utsikt + Fransk balkong + Nära till station + Låg månadsavgift Välkommen till denna charmiga lägenhet med välbevarad funkischarm i ett tidstypiskt 50-tals hus. Med en yta på 38 kvadratmeter erbjuder denna välplanerade bostad rymliga rum med högt i tak och gott om förvaringsutrymmen. Lägenheten kan med fördel delas av till en mini 2:a. Belägen centralt i hjärtat av Upplands Väsby, har du allt du behöver precis runt hörnet, inklusive affärer och restauranger. Med endast 5 minuters promenad till Upplands Väsby station har du perfekt pendlaravstånd till både buss och pendeltåg. Dessutom kan du njuta av en fantastisk fri utsikt från den här lägenheten som är belägen på en hög våning. Här finns även möjlighet till extra förvaring i källarförråd och tvättstuga i angränsande byggnad. Missa inte chansen att bli ägare till denna välbelägna och charmiga lägenhet med unik funkischarm. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling