Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

Barrskogsvägen 5

Centrala Tyresö, Tyresö kommun

Visa på karta

1 950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    37 m²
    Våning
    5, hiss finns
    Avgift
    3 193 kr/mån
    Driftkostnad
    6 840 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Skogskanten
Energiklass
C
Pris/m²
52 703 kr/m²
Premium
Hiss
Modern och trevlig bostad i toppskick på Barrskogvägen 5 i centrala Tyresö. Lägenheten är mycket charmig med en rymlig balkong som är perfekt för sommarkvällar och trevligt sällskap. Lägenheten ligger på 5 trappor vilket gör att man har ett fint solljus även i december månad. En idealisk plats att bo på med moderna bekvämligheter. Överlag har lägenheten öppna och ljusa ytor med en luftig planlösning och med generösa ljusinsläpp. • Allt är i nyskick och mycket modernt medöverlag hög standard med fina bekvämligheter och kvalitetsmaterial. • Smart och välplanerad lägenhet som gör vardagen bekväm i ett trevligt område. • Ljus och öppen planlösning med stora fönster som ger bra ljusinsläpp, vilket ger en ljus och luftig atmosfär. • Balkong i Sydvästläge med sol under större delen av dagen och kvällen, vilket är perfekt för avkoppling efter jobbet. • Lägenheten ligger väldigt centralt med närhet till butiker, restauranger, kollektivtrafik och andra bekvämligheter. Sammanfattningsvis är lägenheten väldigt fin och är en idealisk plats att bo på med moderna bekvämligheter och många fördelar. På Barrskogsvägen har man närhet till naturen med möjligheter till ett rikt friluftsliv och rekreationsalternativ. I den omedelbara närheten finns en förskola och det är gångavstånd till flera skolor, både kommunala och fristående. För den träningsintresserade ligger flertalet gym och motionsspår i närheten och runt knuten finns busshållplatser både till centrala Stockholm, till Gullmarsplan och till Haninge. För mer information se föreningens hemsida: https://brfskogskanten.bostadsratterna.se/om-foreningen/styrelsen Vänligen kontakta mäklaren för mer information!