Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Trädgårdsgatan 6b

Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun

Visa på karta

1 745 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    30 m²
    Våning
    1 av 3
    Avgift
    2 553 kr/mån

Byggår
1947
Förening
BRF Åkeriet
Energiklass
F
Pris/m²
58 167 kr/m²
Premium
Varmt välkomna till populära Trädgårdsgatan i Centrala Sundbyberg. Denna attraktiva och välplanerade 1:a, belägen centralt i familjevänliga Lilla Alby har allt för en bostadssökande med höga krav. Med stora fönster i flera väderstreck, tillsammans med den generösa takhöjden har man här ett härligt ljusinsläpp genom hela bostaden vilket skapar en känsla av luftighet. Perfekt för en loftsäng lösning. Det stora allrummet erbjuder gott om plats för säng, tv-hörna, soffmöblemang och mindre matplats. Från hallen har du tillgång till en toalett, och längre in i lägenheten finns ett separat helkaklat badrum med dusch. Det finns även mycket bra förvaringslösningar i lägenheten med praktiska arrangemang. Köket är super charmigt med sina färgval och moderna tillval såsom en ny induktionshäll ifrån Smeg etc. - Låg avgift - Välplanerad - Flera väderstreck - Fönster mot mysig innergård - Externt rymligt källarförråd - Solid förening - Föreningen äger marken - Övernattningslägenhet i föreningen - Parkeringsplatser inom föreningen Med sin charmiga småstadskaraktär erbjuder Sundbyberg ett rikligt utbud av parker, promenadstråk, butiker, flertalet restauranger, gym och fenomenala kommunikationsmedel som gör området till ett av de mest lättillgängliga i hela Storstockholm. Utöver detta har du dessutom endast 5 minuters gångavstånd till Solna strands tunnelbanestation och ytterligare bekvämlighet genom flygbussen som går strax utanför dörren. Endast ett stenkast ner till Bällstaån där man enkelt kan promenera längs vattnet in till city. Det finns även en underbar badplats i närheten, populära Huvudsta Strandbad vilket man når med ca 15 minuters promenad. En bostad som måste upplevas på plats, välkomna hem! För mer information om bostaden, föreningen och området vänligen kontakta ansvarig fastighetsmäklare Michel Dagher: 070-445 41 40