Logotyp av Borätt kundtjänst
Logotyp av Borätt kundtjänst

Västra Mässgränd 8

Centrala Sollentuna, Sollentuna kommun

Visa på karta

1 940 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    4, hiss finns
    Avgift
    3 190 kr/mån

Pris/m²
55 429 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Yteffektiv lägenhet med smart planerad sovdel i del av rummet. Rymlig möblerbar balkong i sydostläge och bra förvaring i lång skjutdörrsgarderob. I Centrala Sollentuna i Turebergs nyproduktionsområde bor du nära grönområden. På andra sidan gatan har du den nyrenoverade och väl tilltagna Fågelsångsparken med lekytor för barn och stora gröna gräsmattor och en promenad bort ligger Edsvikens vatten och småbåtshamn. Här har du Sollentuna Centrum och dess galleria på bara cirka 400 meters avstånd med mängder av butiker och restauranger. Härifrån går även pendeltåget in till City på cirka 15 minuter.