Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen
Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen

Borstbindaregatan 5

Centrala Hisingen, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 670 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    33 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 343 kr/mån
    Driftkostnad
    3 984 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Grangläntan
Energiklass
B
Pris/m²
50 606 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Modern etta med hörnläge erbjuds nu på Borstbindaregatan 5. Här finner du en kvadratsmart bostad om 33 kvm där all yta kommer till användning och präglas av genomgående ljusa ytskikt och enhetligt parkettgolv, tack vare hörnläget ges mycket ljusinsläpp. Det stilrena köket från kvalitetsstämplade Vedum med vitvaror från Electrolux erbjuder allt för vardagen och ligger i öppen anslutning till vardagsrummet. Som en förlängning av sällskapsytorna når du bostadens balkong som erbjuder förmiddagssol och en överblick på citypulsen. Sängen har en naturlig plats i sovalkoven och vidare har du ett helkaklat badrum med egen tvättavdelning. Till förvaring finns en lång garderobsvägg i hallen och till bostaden hör även ett källarförråd. I Brf Grangläntan bor du omgiven av allt man behöver. Genom Backaplan, ett av Sveriges största handelsområden, som ligger precis in på hörnet står över 120 butiker till förfogande. Den populära Kville saluhall ligger rakt över gatan tillsammans med flera spännande restauranger. I området finns även förskolor och närhet till grönområden. Även kommunikationerna till och från området är mycket bra genom både buss och spårvagn och du tar dig enkelt in till centrala Göteborg på bara 5 minuter. Kontakta mäklaren för mer information.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Grangläntan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling