Logotyp av SkandiaMäklarna Gävle
Logotyp av SkandiaMäklarna Gävle

Femte Tvärgatan 17A

Brynäs, Gävle kommun

Visa på karta

625 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    26 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 186 kr/mån
    Driftkostnad
    4 020 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Rune
Energiklass
D
Pris/m²
24 038 kr/m²
Premium
Varmt välkomna till denna optimala etta på Brynäs med låg avgift! Här bor du på en yta om 26 välplanerade kvadratmetrar med renoverat kök med rostfria vitvaror och goda arbetsytor, allrum med plats för större säng, soffa och garderober, hall med plats för avhängning samt badrum med duschhörna. Lägenheten har ett stort fönsterparti som ger ett trevligt ljusinsläpp med skyddat läge mot föreningens innergård. Brf Rune är en välskött förening, belägen med gångavstånd till busskommunikation, Brynäs centrum med mataffär, restauranger och gym, samt kortare promenad till Gävles tågstation. Perfekt bostad för dig som studerar, behöver en övernattningslägenhet eller söker sitt första boende. Vid intresse och för visning, kontakta ansvarig mäklare!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Rune

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling