Logotyp av SkandiaMäklarna Borås
Logotyp av SkandiaMäklarna Borås

Bodagatan 42

Boda, Borås kommun

Visa på karta

450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    2, hiss finns ej
    Avgift
    3 257 kr/mån

Förening
HSB BRF Norra Milstolpen i Borås
Energiklass
D
Pris/m²
10 465 kr/m²
Välkommen till denna rymliga etta om 43 kvm på Bodagatan 42. Här möts du av en ljus hall med fin kontakt till både kök och vardagsrummet, lägenheten känns ljus och luftig direkt när du stiger in i entréhallen. Ljusa väggar och ett mörkt laminatgolv som följer med in i hela lägenheten vilket skapar en fin helhet åt bostaden. Kök med rikligt av förvaring, praktiska avlastningsytor och plats för matgrupp. Köket har vita skåpsluckor, vitt kakel mellan över och underskåp och ljus bänkskiva. Köket är utrustat med spis, spisfläkt, kyl/frys och diskmaskin för ett bekvämt boende. Vardagsrum med riktligt av ljusinsläpp och plats för stor soffgrupp samt säng i sovalkovsdelen. Badrummet är utrustat med ett nytt handfat i snygg grå kommod, spegel, wc och duschhörna. En fin grå våtrumsmatta på golvet och vit våtrumstapet på väggarna. Extra praktiskt i denna bostaden är den rymliga klädkammare som erbjuder gott om förvaring och ett fint extra utrymme. Varmt välkomna att anmäla er till visningen/ Med vänliga hälsningar Frida Celind SkandiaMäklarna
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Norra Milstolpen i Borås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling