Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Skogsgatan 3A

Bergvik, Södertälje kommun

Visa på karta

1 425 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    31 m²
    Våning
    3, hiss finns
    Avgift
    2 243 kr/mån
    Driftkostnad
    4 500 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Mälarhamnen
Energiklass
C
Pris/m²
45 968 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna moderna och yteffektiva 1:a om 31 kvm - ett hem som kombinerar stil, funktion och komfort på bästa sätt. Den öppna planlösningen mellan kök och allrum skapar en luftig helhet med gott om plats för både umgänge och avkoppling. Bostaden erbjuder ett modernt badrum med tvättmaskin och rymligt kök med god arbetsyta. Den inglasade balkongen blir ett extra rum att njuta av stora delar av året. Här bor du i ett av Södertäljes mest eftertraktade områden, precis intill kanalen och endast en kort promenad från centrum med ett brett utbud av butiker, restauranger och service. I närområdet väntar dessutom vackra grönområden, promenadstråk längs vattnet, Södertälje Sjukhus, goda kommunikationer, minigolf och Mälarparken, allt inom bekvämt räckhåll. Brf Mälarhamnen är en stabil och välskött förening från 2019 med goda parkeringsmöjligheter både inne i garage och ute. Ett boende där det är lätt att trivas och där varje kvadratmeter är väl genomtänkt. Välkommen att kontakta mäklaren för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Mälarhamnen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling