Logotyp av LF Fastighetsförmedling Linköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Linköping

Hovetorpsgatan 62

Berga, Linköpings kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 484 kr/mån
    Driftkostnad
    4 068 kr/år

Byggår
1963
Förening
BRF Vitsippan i Linköping
Energiklass
F
Pris/m²
19 390 kr/m²
Premium
Varmt välkommen till Hovetorpsgatan 62 och denna välplanerade och ljusa etta om ca 41 kvm. Ni välkomnas av den rymliga hallen med avhängning precis innanför dörren. Här finns även gott om garderober för extra förvaring. Från hallen når ni både allrum och kök. Det trevliga köket går i ljusa toner och har gott om arbetsytor samt skåp, med kakel över arbetsytor. Här finns också gott om plats för matbord. Det stora allrummet innehar ett stort fönsterparti som släpper in rikligt med ljus och här finns även plats för soffa, säng och skrivbord. Här bor ni bland vacker grönska och med fina promenad- och cykelvägar in till Linköpings citykärna med hela dess utbud av nöje och kultur. Även mycket goda kommunikationsmöjligheter där ni på ett smidigt sätt kan ta er till Linköpings city. Ni bor i en solid förening på bekvämt avstånd till livsmedelsaffär, vårdcentral, folktandvård, frisör, pizzeria och apotek. Helt enkelt allt man behöver!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Vitsippan i Linköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling