Logotyp av LF Fastighetsförmedling Vallentuna
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Vallentuna

Kavallerivägen 8A

Bällsta, Vallentuna kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    22 m²
    Avgift
    2 730 kr/mån
    Driftkostnad
    18 900 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Kavallerivägen 10
Pris/m²
54 318 kr/m²
Premium
Uteplats
Privatvisningar sker löpande- ring för att boka din tid! Emelie 0763- 143 586 Välkommen till detta unika studiohus om 22 kvm, plus ett loft, där varje kvadratmeter är genomtänkt och utnyttjad till max och där månadsavgiften är låg! Här bor du kompakt men bekvämt med en smart planlösning som ger känslan av en mini 2:a. Ena sidan av bostaden passar perfekt som ett mysigt sovrum eller vardagsrum, medan den andra erbjuder utrymme för kök, matplats och socialt umgänge – med direktaccess till en egen altan– perfekt för att njuta av soliga eftermiddagar. Köket är välutrustat med bland annat en bänkdiskmaskin, och via ett praktiskt loft får du både extra sovplats och förvaring. För varma sommardagar finns dessutom en luft/luft-värmepump som effektivt håller temperaturen behaglig året om. Helkaklat duschrum med egen kombinerad tvättmaskin/torktumlare. Bostaden tillhör en mindre men välskött förening med endast 6 lägenheter – vilket ger ett lugnt och trivsamt boende med familjär känsla. Här bor du nära allt du behöver – du har endast 10 minuters gångavstånd till Roslagsbanan och busshållplats som enkelt tar dig in till stan på ca 30 minuter. Samtidigt bor du nära vackra grönområden, vallentunasjön med en badplats vid Gustavs udde och lugnet i Bällsta. Vi hjälper dig gärna med lånelöfte om det behövs. Missa inte chansen att förvärva detta unika och yteffektiva boende – perfekt som första bostad, övernattningslägenhet eller smart investering! Välkommen att boka en visning!