Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Övre Olskroksgatan 28

Bagaregården, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    38 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    2 443 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Byggår
1943
Förening
BRF Pellerins
Energiklass
E
Pris/m²
55 132 kr/m²
Premium
Hiss
Varmt välkommen till denna fina enrummare med fiskbensparkett och djupa fönsternischer. Här erbjuds gott om förvaring i klädkammare och skjutdörrsgarderob, stilren hall med säkerhetsdörr samt ett ljust kök i vitt med plats för fyra och full maskinell utrustning. Allrummet rymmer både soffgrupp och säng, och det nyrenoverade, helkaklade badrummet är utrustat med dusch och handdukstork. Utanför porten finns föreningens härliga innergård med flera uteplatser och grillar att nyttja. Här bor ni på en mycket angenäm adress i mysiga Bagaregården/Olskroken med såväl utbud i form av Olskrokstorget och Redbergsplatsen som Skatås och Delsjöområdets natur inom cykel- och promenadavstånd. Charmigt och lugnt område med servicebutiker och perfekta kommunikationer till stadens puls. Varmt välkommen att kontakta ansvarig mäklare Frida Dexell för mer information om bostaden!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Pellerins

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling