Logotyp av Fastighetsbyrån Åkersberga
Logotyp av Fastighetsbyrån Åkersberga

Skolvägen 9A

Åkersberga Centralt, Österåkers kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    26,5 m²
    Våning
    3 av 3
    Avgift
    2 084 kr/mån
    Driftkostnad
    1 548 kr/år

Byggår
1954
Förening
BRF Hammaren
Energiklass
F
Pris/m²
60 189 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till denna charmiga 1:a med rymlig balkong högst upp i huset, en bostad där du kan njuta av solen hela dagen och samtidigt bo med ett perfekt centralt läge! Här bor du i en stabil förening med minimala lån, god ekonomi och låg månadsavgift. På den lummiga innergården finns utemöbler, grillmöjligheter och vackra planteringar, en härlig oas mitt i centrum. Den ljusa hallen erbjuder en garderob samt extra plats för ytterkläder. Badrummet är stambytt, helkaklat och utrustat med dusch, klinkergolv och golvvärme för extra komfort. Det rymliga vardagsrummet är målat i en varm beige ton, har ett fantastiskt ljusinsläpp och leder ut till bostadens höjdpunkt, den generösa balkongen om ca 8 kvm. Här finns plats för både möblering och odling i den platsbyggda rabatten, samtidigt som träplattor på golvet ger en ombonad känsla. Köket är funktionellt och utrustat med allt du behöver för att underlätta vardagen. Förvaringsmöjligheterna är mycket goda, både i lägenheten och i tillhörande förråd. I huset finns även tvättstuga, matkällare och ytterligare förråd. På gården och i källaren finns cykelförvaring. Här bor du med närhet till butiker, restauranger, Roslagsbanan, bussar, sköna strövområden och Åkers kanal. Ett perfekt boende för dig som söker en kompakt men komplett lägenhet med allt du behöver! Varmt välkommen att anmäla ditt intresse. Kontakta ansvarig mäklare: Erik Sjögren, 076-23 62 454
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja