Logotyp av Fastighetsbyrån Kista
Logotyp av Fastighetsbyrån Kista

Helsingforsgatan 23, 2 tr

Akalla, Stockholms kommun

Visa på karta

1 400 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    39 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    4 995 kr/mån
    Driftkostnad
    1 320 kr/år

Byggår
1976
Förening
HSB BRF Imatra i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
35 897 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
ACCEPTERAT PRIS! KONTAKTA ANSVARIG MÄKLARE JEANETTE BOGHOS PÅ 070 752 68 44 FÖR VISNING! Välkommen till denna charmiga bostadsrätt belägen i populära Akalla, Stockholm. Här erbjuds en trevlig 1:a på andra våningen i en välskött förening, Brf HSB Imatra, från 1976. Den rymliga boytan om 39 kvadratmeter ger en trivsam atmosfär med plats för både vila och umgänge. Föreningen erbjuder en känsla av gemenskap och trygghet, perfekt för den som uppskattar en sammanhållen grannskap. Med närhet till grönområden och bra kommunikationer är Akalla ett område som passar dig som vill ha stadens puls inom räckhåll samtidigt som naturen finns nära. Denna bostadsrätt passar perfekt för den som söker en enklare boendeform utan krav på stora ytterområden att sköta. Med närheten till allt man kan behöva i vardagen, från mataffärer till kommunikationer, ligger allting inom bekvämt räckhåll. Ta chansen att säkra din plats i detta trevliga område och gör denna bostadsrätt till ditt nya hem. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Imatra i Stockholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling