Logotyp av Fastighetsbyrån Enköping
Logotyp av Fastighetsbyrån Enköping

Torggatan 36A

Centrum, Enköpings kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Boarea
    100,5 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    6 150 kr/mån

Förening
HSB BRF 115 Fasanen i Enköping
Energiklass
E
Pris/m²
12 438 kr/m²
Premium
Hiss
Nu ges ett unikt tillfälle att förvärva en tidigare tandläkarmottagning om ca 100 kvm, fördelad på 6 rum, som nu ska omvandlas till bostad. Här finns alla möjligheter för dig som vill skapa något helt eget – men det är viktigt att vara tydlig: bostaden är i behov av totalrenovering. Lokalen är belägen på våningsplan 1 i omtyckta föreningen Fasanen och erbjuder en flexibel planlösning med flera rum i fil, goda ljusinsläpp och en befintlig struktur som kan anpassas efter dina behov. Idag finns ett duschrum med wc samt en separat wc. Här finns även balkong och tillhörande förråd, vilket ger bra förutsättningar när bostaden färdigställs. Ytskikt, kök, badrum och samtliga utrymmen behöver renoveras och anpassas för bostadsändamål. För dig med vision, driv och vilja att skapa ett personligt hem finns här en ovanlig möjlighet att forma en rymlig sexrummare efter egen smak – mitt i Enköping.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF 115 Fasanen i Enköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling