Logotyp av LF Fastighetsförmedling Skövde
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Skövde

Järnvägsgatan 20A

Vasastaden, Skövde kommun

Visa på karta

850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 022 kr/mån

Byggår
1946
Förening
Svenska Folkbyggens BRF nr IV i Skövde
Energiklass
E
Pris/m²
19 767 kr/m²
Premium
Balkong
Välplanerat boende på utmärkt läge i Vasastaden med behagligt gångavstånd till centrum! Lågt belånad förening med låga månadsavgifter gör att den totala boendekostnaden blir väldigt bra. Dessutom har föreningen nyligen installerat ett nytt ventilationssystem som ger bra inomhusklimat samtidigt som det ger godkända radonvärden i föreningen. Andra fördelar är det faktum att bredband ingår i avgiften, det finns över 10 000kr i den inre reparationsfonden samt det faktum att det finns en bastu i föreningen. Slipp trängsel i tvättstugan då lägenheten är utrustad med egen tvättmaskin. Här får du även en fantastiskt fin balkong, högst upp i huset i soligt västerläge. Denna balkongen kommer verkligen nyttjas och blir en stor tillgång i lägenheten. Varmt välkommen att boka dig på visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Svenska Folkbyggens BRF nr IV i Skövde

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling