Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sandstuguvägen 51

Uttran, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    28,9 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    2 834 kr/mån
    Driftkostnad
    4 308 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF Lillstugan 1, Kvarnsjön, Uttran
Energiklass
D
Pris/m²
44 810 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna trevliga 1,5 rummare på andra våningen i Brf Lillstugan 1 med genomgående hög standard samt väldisponerad planlösning. Lägenheten erbjuder stora fönsterpartier i två väderstreck som gör den ljus, luftig och mycket trivsam. Vidare erbjuds ett öppet kök i vitt, rymligt helkaklat duschrum med tvättmaskin och torktumlare samt ett sovrum. Vidare erbjuds: - Fin balkong med dags- och kvällssol - Plats för 160 cm säng i sovrum - Gott om förvaring i flertalet garderober - Externt källarförråd - Genomgående fina ytskikt - Garage nås direkt via hissen i trapphuset - Närhet till kommunikation och Tumba Centrum Uttran är ett barnvänligt och omtyckt område som ständigt utvecklas. Här bor du i ett naturnära område högt upp utan genomfartstrafik med närhet till det mesta. Idag finns det skola, förskola, matbutik, restaurang, frisör samt ett gym på kort promenadavstånd från lägenheten. Med en kort bussresa når man Tumba C som erbjuder pendeltåg till Stockholm, flertalet restauranger, butiker och apotek. Läs gärna ”Säljarens ord” under övrigt!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lillstugan 1, Kvarnsjön, Uttran

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling