Logotyp av boHEM
Logotyp av boHEM

Uppsalagatan 11 A

Södervärn / Dalaplan / Möllan / MAS, Malmö kommun

Visa på karta

1 375 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    46 m²
    Våning
    4 av 4
    Avgift
    4 239 kr/mån

Byggår
1939
Förening
BRF Flyttfåglarna
Energiklass
F
Pris/m²
29 891 kr/m²
Premium
Nu ges ett ypperligt tillfälle att kunna förvärva en stor 1,5:a med centralt läge och högst upp i fastigheten utan någon granne som kan störa ovanifrån. Genomgående planlösning med vackert ljusinsläpp, stor sovalkov, charmigt bevarat 30-tals kök och möjlighet att kunna ändra om planlösningen till en 2,5:a. Först till kvarn!